lt:Savininkai:Instrukcijos:Maintenance tips LT/LT

CUPRA TECHNINĖS PRIEŽIŪROS PATARIMAI.

7 PATARIMAI, KURIUOS TURI ŽINOTI KIEKVIENAS CUPRA SAVININKAS

Norint išlaikyti optimalią CUPRA automobilio būklę, neužtenka tik kartą per metus nuvežti jį į autoservisą. Geriau laiku pastebėti nedideles problemas ir jas išspręsti, kol jos netapo didelėmis. Todėl labai svarbu reguliariai tikrinti automobilio techninę būklę, nes tai padės padės pagerinti jūsų automobilio ilgaamžiškumą, saugumą ir patikimumą:

1. Keiskite alyvą

Kad užtikrintumėte tinkamą variklio priežiūrą, alyva privalo būti kokybiška, tinkamo lygio bei reguliariai keičiama. Jei alyvos per mažai, variklyje padidėja trintis. Jei alyvos per daug, ji gali patekti į degimo kamerą ir sugadinti katalizatorių.

Kai ateis laikas keisti alyvą ir filtrą, prietaisų skydelyje apie tai praneš įspėjamoji lemputė. Mes rekomenduojame keisti alyvą kas 15 000 km arba bent kartą metuose (hibridui, dyzeliniam ir benzininiam varikliui). Tačiau jei vairuojate elektromobilį, tepalų keitimu jums rūpintis visai nereikia.

2. Tikrinkite oro slėgį padangose

Tinkamas padangų oro slėgis ir nuovokaus vairavimo įpročiai prailgins jūsų padangų tarnavimo laiką. Automobilio padangų slėgis dažniausiai užrašomas ant lipduko užklijuoto ant prekinių kairės pusės durelių rėmo. Padangų slėgį tikrinkite bent kartą per mėnesį, taip pat prieš ilgesnę kelionę. Naujesniuose CUPRA automobiliuose rekomenduojamas padangų oro slėgis nurodytas ant lipduko vidinėje durelių pusėje. Jei nesate tikri, pasitikrinkite savo automobilio savininko vadove

3. Reguliariai tikrinkite automobilio skysčius

Jūsų automobilyje yra daug skirtingų skysčių tipų, kurių kiekvienas turi savo specifinę ir svarbią užduotį: nuo stabdžių ir priekinio stiklo plovimo skysčio iki variklio alyvos ir AdBlue. Išsamias visų šių skysčių instrukcijas rasite savo automobilio savininko vadove.

4. Keiskite filtrus

Salono filtras su aktyvuotos anglies kasete sulaiko nešvarumus ore ir neleidžia jiems patekti į automobilio vidų. Salono filtras turi būti reguliariai keičiamas, kad nebūtų sutrikdytas oro kondicionieriaus darbas. 

Pasitikrinkite, kokiais intervalais reikia keisti šiuos filtrus.

5. Pasižymėkite datą ir nepamirškite atlikti patikrų

Siekiant užtikrinti kokybišką eksploataciją, automobiliai su hibridiniu, benzininiu ar dyzeliniu varikliu privalo atlikti oficialią CUPRA serviso patikrą nuvažiavus 30 000 km arba po 2 metų. Po to kas 1 metus turėtų būti atliekami reguliarūs patikrinimai.

Jei turite elektromobilį, pirmasis automobilio patikrinimas turi būti nuvažiavus 30 000 km arba praėjus 2 metams.

6. Kontrolinės ir įspėjamosios lemputės

Įspėjamosios ir indikacinės lemputės užsidega, kad įspėtų vairuotoją arba praneštų apie automobilio gedimus ar tam tikrų funkcijų veikimą. Įspėjimai niekam nepatinka, tačiau jeigu jis rodomas, reikia žinoti ką jis reiškia ir nedelsiant imtis veiksmų.

Lempučių reikšmes pasitikrinkite savininko vadove.

7. Patarimai elektromobiliui

Elektromobiliui reikia 35% mažiau techninės priežiūros. Vis dėlto, elektromobilį reikia reguliariai prižiūrėti, kaip ir benzininį ar dyzelinį automobilį. Šalia standartinės apžiūros, mes taip pat patikriname:

  • Įkrovimo kabelį: įsitikiname, kad kabelis yra vietoje ir vizualiai patikriname jo būklę.
  • Aukštos įtampos akumuliatorių: patikriname jo įkrovimo lygį ir prireikus įkrauname.
  • Aukštos įtampos elementus ir aukštos įtampos kabelius: patikriname, ar jie nepažeisti, ar teisingai išvedžioti bei pritvirtinti.

 

Susisiekite

Jei jums reikia daugiau informacijos apie techninę priežiūrą arba norite rezervuoti susitikimą, susisiekite su savo CUPRA atstovybe.