lt:Mūsų DNR:Garage:New concept car LT/LT

CUPRA Tavascan


Ateitis yra čia ir ji elektrinė. Susipažinkite su „CUPRA Tavascan“ koncepciniu automobiliu – pirmąja vien tik elektra varoma kelių transporto priemone. 


„Mes jau įrodėme savo technologinius gebėjimus, sukurdami pirmąjį pasaulyje 100 % elektrinį kėbulinį automobilį „CUPRA e-Racer“. Pristatydami vien elektra varomo „CUPRA Tavascan“ koncepciją, šią viziją perkeliame į gatves ir patvirtiname, kad važiavimo savybės gali būti įelektrintos“
, sako CUPRA generalinis direktorius Wayne Griffiths.    

Vien elektra varomame SUV kupė sumontuotas 100 % elektrinis jėgos agregatas, paverčiantis automobilį galinga aerodinamiška transporto priemone su nuline teršalų emisija. Ant abiejų ašių sumontuota po vieną variklį, kurie abu visiems keturiems ratams perduoda 225 kW galią. Automobilio grindyse paslėpta 77 kWh sudėtinė ličio jonų baterija padeda CUPRA TAVASCAN koncepciniam automobiliui nukeliauti iki 450 km.

Jo aptakios kėbulo linijos skirtos galiai ir efektyvumui. Modernūs metalo efekto dažai pabrėžia panašaus atspalvio anglies pluošto ir elegantiškas vario spalvos detales. Pabrėždamas jo elektrinę asmenybę, apačioje tarp oro įtraukimo angų, aušinančių pagrindinį šio koncepcinio automobilio komponentą – bateriją – pritvirtintas apšviestas CUPRA logotipas. 22 colių turbinos formos lengvojo lydinio ratlankių dizainas taip pat skirtas oro pasipriešinimui sumažinti, kad automobilis galėtų tiesiog sklęsti.

Galinis difuzorius be išmetamųjų vamzdžių atlieka aerodinaminę funkciją, sukurdamas tolygų oro srautą po automobiliu.  Per visą automobilio plotį nusidriekęs elegantiškas galinių žibintų blokas užbaigia jo aptakią išvaizdą. 

Koncepcinio automobilio salone suderintas stilius ir funkcionalumas. Kaip kėbulo skulptūriškų linijų ir aerodinamiškumo atspindys, „CUPRA Tavascan“ salonas pagamintas iš anglies pluošto, kurio paskirtis yra sumažinti automobilio svorį. Dėl kontrastingų spalvų, sušvelnintų LED aplinkos apšvietimo, keleiviai keliauja galingos mašinos ramybės oazėje.

cupra tavascan electric concept

Pagal keleivių poreikius pritaikomoje salono erdvėje įkurdintos patogios odinės visomis kryptimis reguliuojamos sportinio dizaino sėdynės su integruotais garsiakalbiais ir išmaniųjų telefonų prijungimo galimybe.  Sparno formos prietaisų skydelyje įmontuotas 12,3 colio skaitmeninis ekranas, kuriame vairuotojui pateikiama visa reikiama informacija, o 13 colių informacijos ir pramogų sistemos ekraną galima pasukti į keleivio pusę, kad jis geriau matytų.

Naujasis „CUPRA Tavascan“ koncepcinis automobilis turi drąsos pakeisti kelių transporto priemonių ateitį.  Pažvelkite į šią ateities viziją, jai debiutuojant šių metų tarptautinėje Frankfurto automobilių parodoje.