lt:Mūsų DNR:Garage:Launch of CUPRA Born, our first 100% electric car LT/LT

Pirmasis vien elektra varomas CUPRA automobilis „Born“

CUPRA patvirtino išleidžianti modelį, kuris pakeis kintantį supratimą apie elektra varomas transporto priemones. Nuo pat savo pristatymo Ženevos automobilių parodoje praeitais metais „el-Born“ koncepcija sulaukė daug pagyrų dėl išpuoselėtos savo išvaizdos ir asmenybės. Nepaisant teigiamų atsiliepimų dizainierių komanda ir techninio centro inžinieriai nenutraukė darbo. Jie toliau tobulino automobilį, suteikdami jam sportiškesnį charakterį ir dar įspūdingesnę išvaizdą. Jų pastangų rezultatas – gimęs pirmasis vien elektra varomas CUPRA  modelis: „el-Born“.

Naujasis modelis, kuris bus gaminamas Zwickau gamykloje Vokietijoje, padidins įmonės išlaidų padengimo sumą ir puikiai tiks CUPRA prekės ženklo filosofijai bei klientų segmentui.

CUPRA generalinis direktorius Wayne Griffiths pareiškė, kad „CUPRA el-Born“ turi visus CUPRA prekės ženklo genus, ir mes pakėlėme originalią koncepciją į kitą lygį, sukurdami naują sportišką ir dinamišką dizainą bei patobulindami technologinę įrangą. „CUPRA el-Born“ yra gyvas įrodymas, kad važiavimo savybės ir įelektrinimas puikiai dera tarpusavyje“.

   CUPRA el born full electric car CUPRA logo

Akivaizdu, kad važiavimo savybėms ir dinamikai „CUPRA el-Born“ kūrimo metu buvo skiriamas didžiausias dėmesys, nes nuo 0 km/val. iki 50 km/val. automobilis pagreitėja vos per 2,9 sekundės. Sportinė dinaminė važiuoklės valdymo sistema DCC Sport (Dynamic Chassis Control), specialiai sukurta „CUPRA el-Born“ MEB platformoje, lenktyninio automobilio važiavimo aukštį suderina su sistema, kuri automatiškai prisitaiko prie bet kokių sąlygų ir važiavimo dinamiką pakelia į aukščiausią lygį.

„CUPRA el-Born“ įdiegtos moderniausios technologijos, pavyzdžiui, projekcinis ekranas su papildytąja realybe. Vieną kartą įkrautas jis gali nuvažiuoti iki 500 km, nes sumontuota ypač efektyvi 77 kWh talpos baterija (bruto 82 kWh). Po greito įkrovimo vos per 30 minučių „CUPRA el-Born“ energijos pakanka nuvažiuoti 260 km.

Automobilio salonas sukurtas taip, kad įkūnytų CUPRA kokybės ir galios, persmelktos rafinuotumu, filosofiją, kuri kaip niekur geriau atspindėta giliose sportinio dizaino sėdynėse, naujame vaire su važiavimo režimo pasirinkimo ir CUPRA režimo mygtukais ir aukštos kokybės apdailos medžiagų pasirinkime. Be dėmesio detalėms ir aistros kokybei CUPRA ypatingą dėmesį skyrė „el-Born“ tvarumui, automobilio salone panaudodama perdirbtas medžiagas.

Naujojo „CUPRA el-Born“ išleidimas 2021 metais žada tvarų mobilumą su charakteriu ir dinamiškumu, kokio automobilių entuziastai trokšta, tačiau taip pat tai yra unikalus ir išskirtinis gaminys tiems, kurie ieško pažangiausių technologijų ir mažiausio kenksmingo poveikio aplinkai.