lt:Mūsų DNR:CUPRA Experience :DJ Argy’s creative process LT/LT

DJ Argy

Kartu patirta aistra dvigubėja

Papasakokite mums apie savo aistrą muzikai.

Kai man buvo penkiolika, aš dažnai lankydavausi mūsų vietinėje muzikos įrašų parduotuvėje. Vieną dieną parduotuvėje dirbantis vaikinas davė man CD-ROM diską su muzikos kūrimo programine įranga. Įdiegęs šią įrangą į savo kompiuterį aš visą savaitę neišėjau iš namų. Tai buvo pradžia. Dabar aš keliauju po visą pasaulį.

Koks yra jūsų kūrybinis procesas?

Savo muziką aš visada kuriu studijoje, paprastai ankstyvais rytais. Aš nemėgstu vartytis lovoje, kaip daugelis kitų menininkų, nes mano miego režimas panašesnis į eilinio banko tarnautojo. 

Visą savo muziką aš kuriu pats. Be to, vienumoje leidžiamas laikas yra savotiška terapija ir ši izoliacija padeda atsiskleisti mano kūrybinei dvasiai. Bendradarbiavimas yra sudėtingesnis ir rečiau sutinkamas reiškinys elektroninės muzikos scenoje.

Tačiau aš mėgstu bendrauti su žmonėmis, kurių požiūris į pasaulį yra visiškai kitoks. Štai kodėl man patinka dirbti su dainininkais: jų įgūdžiai yra kitokie, tačiau aistra – ta pati. Nepaprastai įdomu sutikti žmones, kurie taipogi įsimylėję savo darbą, nuoširdžiai savęs įsiklauso ir tiesiog mėgsta kurti kartu.

Ar jauti kokį nors ryšį su savo klausytojais, kai koncertuoji?

Kai muziką atlieku gyvai, aš pasineriu į jos atmosferą ir prarandu laiko bei erdvės pojūtį – būtent taip atsitinka ir man kuriant naują dainą studijoje. Tai nėra vien tik kūrybingiems žmonėms skirta dovana, taip atsitinka kiekvienam, kai muzika jį užvaldo.

Tačiau tikrasis stebuklas yra sukelti publikai tokias emocijas, kad neliktų jokio išankstinio nusistatymo ir jie pradėtų šokti skambant bet kokiam kūriniui. Priešingu atveju didžėjus jau seniai būtų pakeitę grotuvai, atsitiktine tvarka leidžiantys muzikos įrašus. Nėra stebuklingo mygtuko, kuris iš karto sukurtų tokią nuotaiką.

Kai tai atsitinka, tai taip gilu, kad beveik galėčiau paliesti. Aš galiu tiksliai pajusti tą akimirką, kai su publika užmezgu ryšį. Nėra nieko, kas mane taip džiugintų, kaip kartu patirta aistra.

Kas jūsų autoritetai?

Aš žaviuosi žmonėmis, kurie atlaikė išbandymą laiku. Tokiu menininku, kaip Ryuichi Sakamoto, kurio kūryba yra labai įvairialypė ir kūriniai iki šiol puikiai skamba. Universalūs, produktyvūs ir nesenstančią muziką kuriantys muzikantai yra man didžiausi autoritetai. Amžina muzika yra šventasis Gralis.